TICKETS

Order Online

Open 24 hours, 7 days a week.

Order by Phone

(813) 754-1996
Mon-Sat, 9 a.m.-8 p.m.
Sun, 12 p.m.-8 p.m.

Amscot
Main Ticket Office

Mon-Thur, 8:30 a.m.-4:00 p.m.
Fri, 8:30 a.m.-3:30 p.m.

2209 W. Oak Avenue
Plant City, FL 33563

 

Discounted Admission Tickets at Publix

Click here for list of participating Publix stores.

Discounted Admission Tickets
$8 ages 13 and up
$4 ages 6 to 12
FREE ages 5 and under, with paid adult

 

Blog

Neighborhood Village Youth Winners

Officials at the Florida Strawberry Festival’s Neighborhood Village Youth competition announced today its champion winners.

The Neighborhood Village Youth competition includes baked goods, canned items, home décor, clothing, accessories and more, all of which are entered by youth in Plant City and the surrounding communities.

The grand champion winners are Addison Bassinger, Abigail Baxter, Hayden Baxter, Tobias Beatty, Merridith Beatty, Caleb Bennett, Dylan Brewington, Colby Brewington, Emma Carbaugh, Sarah Collins, Kaitlyn Cowart, Jacie Crabb, Lucy Darden, Hope Denhoff, Gracie Garner, Ivy Garner, Truth Gendron, Easton Goff, Alex Griffin, Caleb Hancock, Layesha Isabella, Aubrey Johnson, Easton Kicklighter, Marlee Kravs, Jordyn Lanier, Joey Lanier, Faith Lightsey, Emma Livingston, Sarah Long, Maddy Malin, Tara Mecum, Isabella Moore, Dominic Moore, Phoebe Mullen, Leigha Murdock, Elaina Power, Emma Spangler, Taryn Storter, Emma Williams and Josiah Williams.

The blue ribbon winners are Marissa Acotto, Addison Bassinger, Abigail Baxter, Hayden Baxter, Merridith Beatty, Moriah Beatty, Tobias Beatty, Andrew Beck, Will Bennett, Caleb Bennett, Hannah Bennett, Meagan Bowman, Olivia Boyd, Dylan Brewington, Colby Brewington, Dylan Burton, Chrissa Campbell, Emma Carbaugh, Rylen Childers, Sarah Collins, Kaitlyn Cowart, Noelle Cowart, Jacie Crabb, JJ Crabb, Lucy Darden, Hope Denhoff, Lily Eubanks, Ethan Fernandez, Rachel Freeman, Remington Gaede, Gracie Garner, Ivy Garner, Tucker Garner, Truth Gendron, Easton Goff, Julia Gorska, Faith Graham, Alex Griffin, Caleb Hancock, Novius Hanson, Alexander Hartz, Josiah Howell, Judah Howell, Aubree Hummel, Avery Hummel, Livia Ilana, Layesha Isabella, Eric Johnson, Cade Johnson, Aubrey Johnson, Patrick Johnson, Easton Kicklighter, Marlee Kravs, Jordyn Lanier, Joey Lanier, Faith Lightsey, Emma Livingston, Sarah Long, Gracie Lopez, Maddy Malin, Abigail McCranie, Tara Mecum, Olivia Mokntari, Isabella Moore, Dominic Moore, Katie Morris, Phoebe Mullen, Jude Mullen, Leigha Murdock, Timothy Murdock, Caroline Murrell, Elaina Power, Lydia Reaka, Amy Reaka, Leah Richards, Emma Spangler, Gideon Storms, Taryn Storter, Hope Storter, Ty Tagliarini, Aaron Thompson, Riley Tubbs, Haidyn Williams, Emma Williams, Josiah Williams, Natalie Zarycki, Meredith Zarycki and Amelia Zeleznock, .

The red ribbon winners are Marissa Acotto, Merridith Beatty, Moriah Beatty, Tobias Beatty, Will Bennett, Rylen Childers, Brynley Childers, Sarah Collins, Jacie Crabb, Remington Gaede, Ivy Garner, Alleigh Goff, Peter Haupt, Daniel Haupt, Josiah Howell, Judah Howell, Avery Hummel, Emma Livingston, Abigail McCranie, Phoebe Mullen, Ivonne Pulido, Leah Richards, Nick Scott, Emma Spangler, Taryn Storter, Brooklynn Waller, Emma Williams, Natalie Zarycki, David Zarycki, Meredith Zarycki and Amelia Zeleznock.